QZ Solution jest firmą technologiczną tworzącą innowacyjne rozwiązania dedykowane branży rolniczej, szczególnie z zakresu systemów wizyjnych do monitorowania upraw.

Zakres wspólpracy
  • Optymalizacja koncepcji projektu i koordynowanie prac konsorcjum w składzie ZPOW AGROS NOVA (lider), QZ Solutions (konsorcjant) oraz Plantico (konsorcjant)
  • Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej w ramach programu 1.1.1 PO IR (szybka ścieżka dla dużych oraz konsorcjów przedsiębiorstw) dla projektu pt. "Opracowanie nowej odmiany pomidora gruntowego dedykowanego dla przetwórstwa oraz ulepszonej technologii jego uprawy w celu uzyskania wysokiej jakości, powtarzalnej i wydajnej produkcji w polskich warunkach klimatycznych".
  • Przeprowadzenie szkolenia przygotowującego do spotkania z panelem ekspertów
Efekt wspólpracy
  • Pozyskanie dofinansowania w wysokości 5 010 409,13 zł a dla całego konsorcjum w wysokości 21 023 895,32 zł
Opinia klienta
„Firma PMG R&D Consulting koordynowała prace związane z przygotowaniem projektu dla konsorcjum i była odpowiedzialna za opracowanie wniosku o dofinansowanie. Niewątpliwie było to wyzwanie wymagające bardzo dobrej organizacji i umiejętności łączenia interesów każdej strony. W naszej ocenie zadanie zostało wykonane bardzo profesjonalnie i rzetelnie, a współpraca przebiegała bardzo sprawnie. Widać było duże doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje zespołu zaangażowanego w projekt. Na etapie oceny merytorycznej doradcy PMG R&D Consulting przeprowadzili szkolenie, które przygotowało nas do spotkania z Panelem Ekspertów. Był to również ważny element współpracy, który miał wpływ na sukces projektu. Z pełną odpowiedzialnością polecamy firmę PMG R&D Consulting  jako rzetelnego i profesjonalnego doradcę, sprawdzającego się doskonale w skomplikowanych, interdyscyplinarnych projektach R&D”.
Zbigniew Kawalec - Prezes Zarządu