QZ Solution jest firmą technologiczną tworzącą innowacyjne rozwiązania dedykowane branży rolniczej, szczególnie z zakresu systemów wizyjnych do monitorowania upraw.

Zakres wspólpracy
  • Optymalizacja koncepcji projektu i koordynowanie prac konsorcjum w składzie QZ Solutions (lider),  Politechnika Śląska (konsorcjant)
  • Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej w ramach programu 4.1.4 PO IR dla projektu pt. "Opracowanie bezinwazyjnego systemu do pomiaru wilgotności gleby na poziomie korzeni dla uprawy ziemniaka w oparciu o nowe algorytmy wykorzystujące metody uczenia maszynowego do analizy danych hiperspektralnych".
  • Przeprowadzenie szkolenia przygotowującego do spotkania z panelem ekspertów
Efekt wspólpracy
  • Pozyskanie dofinansowania w wysokości 3 047 903.76 zł 
Opinia klienta
Firma PMG opracowała dla nas wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Opracowanie bezinwazyjnego systemu do pomiaru wilgotności gleby na poziomie korzeni dla uprawy ziemniaka w oparciu o nowe algorytmy wykorzystujące metody uczenia maszynowego do analizy danych hiperspektralnych” w ramach poddziałania 4.1.4 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Konsultanci PMG rzetelnie przygotowali dokumentację konkursową oraz doradzali podczas całego procesu aplikacyjnego, w tym w zakresie umowy konsorcjum i podziału własności intelektualnej. Dzięki wysokim kompetencjom zespołu doradców PMG nasz wniosek uzyskał dofinansowanie w wysokości 3 047 903.76 zł. Cenimy firmę PMG za profesjonalizm oraz niezwykle wysoki poziom świadczonych usług i z przyjemnością polecamy jako odpowiedzialnego, kompetentnego partnera dla każdej firmy, która zamierza skutecznie pozyskać środki na badania i rozwój.
Zbigniew Kawalec - Prezes Zarządu