Maspex jest jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych. Jest właścicielem m.in.: Tymbark, Kubuś, Tiger, Dr Witt, Tarczyn, Caprio, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz.

Zakres wspólpracy
  • Konsultacje w zakresie koncepcji projektu  i koordynowanie prac konsorcjum w składzie FRUKTUS AGROS NOVA (lider), Intermag (konsorcjant) oraz Polan (konsorcjant)
  • Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej w ramach programu 1.1.1 PO IR (szybka ścieżka) dla projektu "Opracowanie nowej odmiany ogórka gruntowego dedykowanego do kiszenia oraz ulepszonej technologii jego uprawy w celu uzyskania wysokiej jakości, powtarzalnej i wydajnej produkcji w polskich warunkach klimatycznych"
  • Przeprowadzenie szkolenia przygotowującego do spotkania z panelem ekspertów
Efekt wspólpracy
  • Pozyskanie dofinansowania dla całego konsorcjum w wysokości 8 698 405.87 zł przy wartości kosztów kwalifikowanych 16 283 703.24 zł
Opinia klienta
„Doradcy PMG R&D Consulting wzięli pełną odpowiedzialność za proces przygotowania wniosku o dofinansowanie i koordynowania prac trzech podmiotów wchodzących w skład konsorcjum. Na każdym etapie mogliśmy liczyć na profesjonalne doradztwo, a konsultanci byli do naszej pełnej dyspozycji, co zapewniło sprawną komunikację i wymianę informacji. Dodatkowo doradcy przeprowadzili nam szkolenie przygotowujące do spotkania z Panelem Ekspertów, będącymi częścią oceny wniosku. W rezultacie współpracy nasz projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie 8 698 405,87 zł na realizację projektu o całkowitej wartości 16 283 703,24 zł. Uważamy, że PMG R&D Consulting to profesjonalna, rzetelna, dobrze zorganizowana i skuteczna firma doradcza. Jesteśmy przekonani, że wsparcie PMG R&D Consulting było elementem decydującym o naszym sukcesie dlatego z pełnym przekonaniem polecamy ich jako rzetelnego partnera zapewniającego najwyższej jakości doradztwo i pomoc w pozyskaniu pomocy publicznej na projekty badawczo-rozwojowe".
Dyrektor Zakładu